☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 91401 |
|---|---|
| Nome | Tae Yamada |
| Outros Nomes | 山田 たえ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Zombieland Saga |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Kotono Mitsuishi, 三石琴乃, みついし ことの |
| Tags | zombie, bandages |
| Personalidade | |
| Height | 170cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Hobbies | Touring travel agencies |
| Favorite food | Pollock roe; squid |
| Dislikes | Octopus; wasabi |
| Favorite Color | Purple |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tae Yamada
Perfil
Anime girl Tae Yamada is a character from Zombieland Saga.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | (Imortal) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Zombieland Saga
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by SupremeInferno 10 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| MUTANTWIZARD joined |

Facebook 

Girls' Frontline
Zombieland Saga
Zombieland Saga Revenge