Nice Nature is a não classificado character from Uma Musume: Pretty Derby known for até os ombros vermelho hair, amarelo eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 107300 |
|---|---|
| Nome | Nice Nature |
| Outros Nomes | ナイスネイチャ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Kaori Maeda, 前田佳織里, かおり まえだ |
| Tags | idol, horse ears, twintails |
| Personalidade | |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 157cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nice Nature
Perfil
Nice Nature is a character from Uma Musume: Pretty Derby.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Vermelho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 2 | Add
|
0 likes
Come on, Earth. Come on, Kitasan! |
|
0 likes
Congratulations, Kitasan. |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |
25
5
81
14
Facebook
Play Voice Sample
