|
☰ Links
|
|
| ID | 107916 |
|---|---|
| Nome | Kaoru Ryuzaki |
| Outros Nomes | 龍崎薫 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Natsumi Haruse, 春瀬なつみ, はるせ なつみ |
| Tags | idol, shorts, jacket, forehead |
| Personalidade | |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 132cm |
| Weight | 32kg |
| Bust | 65cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 70cm |
| Blood Type | O |
| Age | 9 |
| Dominant Hand | Right |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaoru Ryuzaki
Perfil
Anime girl Kaoru Ryuzaki is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Feminino Criança with Amarelo eyes and Laranja hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
1 
Facebook 
SKyongmania faved