|
☰ Links
|
|
| ID | 78202 |
|---|---|
| Nome | Yuris Amatsu |
| Outros Nomes | 天都 ユリス (あまつ ゆりす) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Natsu no Majo no Parade |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Megumi Hikawa, 氷川めぐみ, ひかわ めぐみ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuris Amatsu
Perfil
Anime girl Yuris Amatsu is a character from Natsu no Majo no Parade.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Natsu no Majo no Parade