|
☰ Links
|
|
| ID | 111425 |
|---|---|
| Nome | Hazuki Makimura |
| Outros Nomes | 槇村 葉月 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Makimura Hazuki no Koigatari |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 155cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
| Birthday | April 24 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hazuki Makimura
Perfil
Anime girl Hazuki Makimura is a character from Makimura Hazuki no Koigatari.
They have been indexed as Feminino Adulto with Roxo eyes and Branco hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
5
Facebook 
Makimura Hazuki no Koigatari