|
☰ Links
|
|
| ID | 148089 |
|---|---|
| Nome | Yuina Kizuki |
| Outros Nomes | 希月 結菜 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Choukyou Shidou Nisshi ~Gakuen Touseiroku~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Arisa Hirano, 平野有紗, ひらの ありさ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| School Year | 3 |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 90cm |
| Cup Size | F |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuina Kizuki
Perfil
Anime girl Yuina Kizuki is a character from Choukyou Shidou Nisshi ~Gakuen Touseiroku~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Roxo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Corykassel joined |
| ShadowSpud joined |
| espnp joined |
| waver1111 joined |
AkayamiTatsuki faved Yowayowa Sensei
|
| Yuqii joined |

Facebook 
Choukyou Shidou Nisshi ~Gakuen Touseiroku~
AkayamiTatsuki faved