|
☰ Links
|
|
| ID | 31156 |
|---|---|
| Nome | Rin Kujou |
| Outros Nomes | 九条 凛, くじょう りん |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Mai Hashimoto, 橋本まい, はしもと まい |
| Tags | ponytail, school uniform, bow, vest, plaid, knee highs |
| Personalidade | |
| Birthday | October 25 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 167cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rin Kujou
Perfil
Anime girl Rin Kujou is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
14
27
Facebook 