|
☰ Links
|
|
| ID | 19723 |
|---|---|
| Nome | Haruna Sairenji |
| Outros Nomes | 西連寺 春菜 |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| Tags | hairclip, bow, plaid, vest, school uniform |
| Personalidade | |
| Height | 160cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | March 6 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Haruna Sairenji
Perfil
Anime girl Haruna Sairenji is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Roxo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | (Azul) |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
In love with Rito Yuuki
Friend of Lala Satalin Deviluke
Younger Sister of Akiho Sairenji
Appears as | Edit Assignments
To Love-ru - Trouble (2008)
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 11 | Add
|
1 likes
Good morning, Yuuki-kun. |
|
0 likes
Good morning, Lala-san. |
|
0 likes
What about you, Yuuki-kun? I thought you knew her. |
|
0 likes
I saw him going up to the roof a little earlier. |
|
0 likes
What are you talking about? |
|
0 likes
I wonder who she is. |
|
0 likes
I wonder what Yuuki-kun's doing right now. |
|
0 likes
W-What is it? |
|
0 likes
Oh, I think we've met before. |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from To Love-Ru- Trouble
Kawaii or NOT?!
Elias rated Goblin Slayer ★★★★★
|
Elias faved Goblin Slayer
|
1
17
Facebook
Play Voice Sample

Elias rated