|
☰ Links
|
|
| ID | 34165 |
|---|---|
| Nome | Touma Amagase |
| Outros Nomes | 天ヶ瀬 冬馬 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster 2 |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Takuma Terashima, 寺島拓篤, てらしま たくま |
| Tags | ahoge, necklace, bracelet |
| Personalidade | |
| Age | 17 |
| Height | 175cm |
| Weight | 57kg |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | B |
| Bust | 81cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Touma Amagase
Perfil
Anime boy Touma Amagase is a character from The Idolmaster 2.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Castanho eyes and Castanho hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Masculino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster SideM (2014)
The Idolmaster SideM LIVE ON ST@GE (2017)
THE IDOLMASTER SideM (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster SideM GROWING STARS (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 