|
☰ Links
|
|
| ID | 47477 |
|---|---|
| Nome | Maki Takashima |
| Outros Nomes | 鷹島 真貴 (たかしま まき) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | twintails, hair loop, flower, kimono, sandals, socks, bag |
| Personalidade | |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maki Takashima
Perfil
Anime girl Maki Takashima is a character from Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Verde hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Verde | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | (Cabelo Preso / Indefinido) |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~