|
☰ Links
|
|
| ID | 71801 |
|---|---|
| Nome | Tsubasa Nabekane |
| Outros Nomes | 辺銀 つばさ (なべかね つばさ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kanojo ga Ore ni Kureta Mono. Ore ga Kanojo ni Ageru Mono. ~KISS My Darling:Mecha-con case3~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yayoi Hayase, 早瀬 弥生, はやせ やよい |
| Tags | labcoat, hairclip, knee highs, school uniform, chibi |
| Personalidade | |
| Height | 150cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsubasa Nabekane
Perfil
Anime girl Tsubasa Nabekane is a character from Kanojo ga Ore ni Kureta Mono. Ore ga Kanojo ni Ageru Mono. ~KISS My Darling:Mecha-con case3~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kanojo ga Ore ni Kureta Mono. Ore ga Kanojo ni Ageru Mono. ~KISS My Darling:Mecha-con case3~