Hiyori Ayatsuji appears in Samidare Growing Up! as a personagem principal character with quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and amarelo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74990 |
|---|---|
| Nome | Hiyori Ayatsuji |
| Outros Nomes | 彩辻 日和 (あやつじ ひより) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Samidare Growing Up! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Akari Harukawa, 春河あかり, はるかわ あかり |
| Tags | school uniform, hinnyuu, hair ribbon, bow, vest, stockings |
| Personalidade | |
| Height | 143cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hiyori Ayatsuji
Perfil
Hiyori Ayatsuji is a character from Samidare Growing Up!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 
Samidare Growing Up!