Reika Kitakami appears in The Idolmaster: Million Live! as a não classificado character with quadril / depois do quadril preto hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75360 |
|---|---|
| Nome | Reika Kitakami |
| Outros Nomes | 北上麗花 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Emi Hirayama, 平山笑美, ひらやま えみ |
| Tags | idol, midriff, twintails |
| Personalidade | |
| Age | 20 |
| Birthday | May 17 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reika Kitakami
Perfil
Reika Kitakami is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | (Adulto) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |
| Sasebo joined |

Facebook 