|
☰ Links
|
|
| ID | 75377 |
|---|---|
| Nome | Megumi Tokoro |
| Outros Nomes | 所恵美 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Yukiyo Fujii, 藤井ゆきよ, ふじい ゆきよ |
| Tags | earrings, ahoge, idol |
| Personalidade | |
| Age | 16 |
| Birthday | April 15 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 159cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Megumi Tokoro
Perfil
Anime girl Megumi Tokoro is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |

Facebook 