|
☰ Links
|
|
| ID | 87470 |
|---|---|
| Nome | Ichika Hashima |
| Outros Nomes | 羽島 壱花, Icchan (いっちゃん) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Momoiro Closet |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yayoi Hayase, 早瀬 弥生, はやせ やよい |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 132cm |
| Bust | 66cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 68cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ichika Hashima
Perfil
Anime girl Ichika Hashima is a character from Momoiro Closet.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Momoiro Closet