Mizuki Kirishima is a personagem principal character from Aneimo 2 ~ Second Stage ~ known for quadril / depois do quadril bordô hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 903 |
|---|---|
| Nome | Mizuki Kirishima |
| Outros Nomes | 霧島 深月, きりしま みづき |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Aneimo 2 ~ Second Stage ~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuka Inokuchi, 猪口有佳, いのくち ゆか |
| Tags | ponytail, hair ribbon, scarf |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki Kirishima
Perfil
Mizuki Kirishima is a character from Aneimo 2 ~ Second Stage ~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Bordô hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Bordô | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Aneimo 2 ~ Second Stage ~