|
☰ Links
|
|
| ID | 92131 |
|---|---|
| Nome | Mashiro Tsukihoshi |
| Outros Nomes | 月星 真珠(つきほし ましろ) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kokoro Connect me to a Love Sign |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yumu Akatsuki, 赤月ゆむ, あかつき ゆむ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 145cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | July 25 |
| Sign | Leo ♌ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mashiro Tsukihoshi
Perfil
Anime girl Mashiro Tsukihoshi is a character from Kokoro Connect me to a Love Sign.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| lushxrii joined |
| Queenie joined |

Facebook 
Kokoro Connect me to a Love Sign