|
☰ Links
|
|
| ID | 97859 |
|---|---|
| Nome | Shizuka Akamine |
| Outros Nomes | 赤峰 しずか |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kanojo to Ore no Lovely Day |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Marie Miyake, 三宅麻理恵, みやけ まりえ |
| Tags | school uniform, braid, tie, knee highs, blunt bangs |
| Personalidade | |
| Birthday | September 4 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 149cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Akamine
Perfil
Anime girl Shizuka Akamine is a character from Kanojo to Ore no Lovely Day.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Preto hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Scaripe joined |

Facebook 