Yukako Kurusu is a personagem principal character from How to Make a Pop Voice Actress known for até o peito loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98934 |
|---|---|
| Nome | Yukako Kurusu |
| Outros Nomes | 来栖 祐果子 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | December 29 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukako Kurusu
Perfil
Yukako Kurusu is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress
SKyongmania faved