Izumi Asagi is a protagonist character from Pastel Memories known for 齐肩 粉红色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93011 |
|---|---|
| Name | Izumi Asagi |
| Other Names | 浅木 泉水 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Hiyori Nitta, 新田ひより, にった ひより |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 5 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Izumi Asagi
Profile
Izumi Asagi is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 粉红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Pastel Memories
Kawaii or NOT?!
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Pastel Memories
ra2i3l faved