One of the notable characters from Pastel Memories, Komachi Satonaka is recognized for 齐肩 金发 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93021 |
|---|---|
| Name | Komachi Satonaka |
| Other Names | 里中 小町 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Megumi Toda, 戸田めぐみ, とだ めぐみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 2 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Komachi Satonaka
Profile
Komachi Satonaka is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Pastel Memories
Kawaii or NOT?!
| kanakos joined |

Facebook 
Pastel Memories