Michi Edogawabashi appears in Pastel Memories as an unsorted character with very long 紫色 hair and 綠色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93016 |
|---|---|
| Name | Michi Edogawabashi |
| Other Names | 江戸川橋 美智 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pastel Memories |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Naomi Ozora, 大空直美, おおぞら なおみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 31 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 145cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 72cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Michi Edogawabashi
Profile
Michi Edogawabashi is a character from Pastel Memories.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 紫色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Pastel Memories
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Pastel Memories
ra2i3l faved