Sera is one of the main characters from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second known for very long 金发 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 106147 |
|---|---|
| Name | Sera |
| Other Names | セラ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miyu Inoue, 井上みゆ, いのうえ みゆ |
| Tags | ponytail, school uniform, stockings, garter belt |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 113cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 82cm |
| Birthday | November 1 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | AB |
| Cup Size | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sera
Profile
Sera is a character from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? Second (2021)
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? W (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
3
66
12
52
Facebook 