One of the notable characters from Hatsukoi Master Up, Shizuri Kadenokouji is recognized for 齐肩 棕色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 144342 |
|---|---|
| Name | Shizuri Kadenokouji |
| Other Names | 勘解由小路 静里 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Hatsukoi Master Up |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hakase Shimashima, しましまはかせ, しましまはかせ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 28 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Age | 23 |
| Height | 164cm |
| Bust | 100cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 98cm |
| Cup Size | I |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuri Kadenokouji
Profile
Shizuri Kadenokouji is a character from Hatsukoi Master Up.
They have been indexed as 女性 成人 with 蓝色 eyes and 棕色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |
3
73
80
44
Facebook 
Hatsukoi Master Up