|
☰ Links
|
|
| ID | 1583 |
|---|---|
| Name | Kohaku |
| Other Names | 琥珀(こはく) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsukihime |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Naoko Takano, 高野直子, たかの なおこ |
| Voiced By | Kari Wahlgren, , |
| Tags | hairbow, kimono, frills, apron, broom, maid, twin |
| Personality | |
| Birthday | March 12 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | B |
| Star Sign | Taurus |
| Height | 156cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kohaku
Profile
Anime girl Kohaku is a character from Tsukihime.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黄色 eyes and 粉红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | (红色) |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Twin Sister of Hisui
Appears as | Edit Assignments
Tsukihime (2000)
Ten Nights of the Singing Moon (2001)
Lunar Legend Tsukihime (2003)
Fate (Series) (2004)
Melty Blood Act Cadenza Ver. B (2007)
Carnival Phantasm (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Queenie joined |
1 

Facebook 