One of the notable characters from Kimi Kiss Pure Rouge, Asuka Sakino is recognized for 脖子 棕色 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5291 |
|---|---|
| Name | Asuka Sakino |
| Other Names | 咲野 明日夏, さきの あすか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Ryou Hirohashi, 広橋涼, ひろはし りょう |
| Tags | school uniform, neckerchief, knee highs, ponytail |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | August 9 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Sakino
Profile
Asuka Sakino is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 青少年 with 灰色 eyes and 棕色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 灰色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge