Mao Mizusawa appears in Kimi Kiss Pure Rouge as an unsorted character with 齐胸 灰色 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5293 |
|---|---|
| Name | Mao Mizusawa |
| Other Names | 水澤 摩央, みずさわ まお |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Haruna Ikezawa, 池澤春菜, いけざわ はるな |
| Tags | braids |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Birthday | February 27 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mao Mizusawa
Profile
Mao Mizusawa is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 青少年 with 灰色 eyes and 灰色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 灰色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge