|
☰ Links
|
|
| ID | 66857 |
|---|---|
| Name | Miku Izayoi |
| Other Names | 誘宵 美九(いざよい みく) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Date A Live II |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Minori Chihara, 茅原実里, ちはら みのり |
| Voiced By | Jād Saxton, Jad Saxton, |
| Tags | moon, earrings, flower, hairclip, collar, gloves, tights, dress |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 88cm |
| Age | 17 |
| Birthday | January 19 |
| Sign | Capricorn ♑ |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miku Izayoi
Profile
Anime girl Miku Izayoi is a character from Date A Live II.
They have been indexed as 女性 青少年 with 灰色 eyes and 紫色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 灰色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | (蓝色) |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
affectionate with Tohka Yatogami
In love with Origami Tobiichi
Appears as | Edit Assignments
Date A Live (series) (2011)
Date A Live (2013)
Date A Live II (2014)
Date A Live: Arusu Install (2014)
Date A Live: Spirit Pledge (2018)
Date A Live III (2019)
Date A Live V (2024)
Quotes | View all 3 | Add
|
0 likes
Gabriel! |
|
0 likes
Rondo! |
|
0 likes
What the heck, Natsumi?!You're such a copycat! |
1
4
Facebook
Play Voice Sample
