☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 6788 |
|---|---|
| Name | Susie Hamilton |
| Other Names | スージー・ハミルトン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kayo Wada, 和田カヨ, わだ かよ |
| Tags | neckerchief, hair intakes, curly hair, cheek curls, school uniform, tie, star |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 92cm |
| Role | Transfer student |
| Club | Tea ceremony |
| Nationality | American |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Susie Hamilton
Profile
Anime girl Susie Hamilton is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Friend of Hotaru Yuzuki
Lover of Tatsuya Tagami
Friend of Kanae Yumeno
Friend of Sayaka Minase
Friend of Satomi Mikihara
Student of Konoka Miyamae
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Chained Soldier Season 2 ★★★
|
1

Facebook 

Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
SilverWolfKing rated