☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 6784 |
|---|---|
| Name | Hotaru Yuzuki |
| Other Names | 由月 蛍(ゆづき ほたる) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | star, tie, school uniform, hair intakes, odango, neckerchief |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hotaru Yuzuki
Profile
Anime girl Hotaru Yuzuki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 紫色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Kanae Yumeno
Friend of Satomi Mikihara
Friend of Sayaka Minase
Friend of Susie Hamilton
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
TandemCharacters rated Fairy Tail (Series) ★
|
| TandemCharacters joined |
1

Facebook 

Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)
TandemCharacters rated