|
☰ Links
|
|
| ID | 70098 |
|---|---|
| Name | Moa Hozumi |
| Other Names | 穂積 萌愛 (ほずみ もあ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tensei Kunitori S*x Gassen!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | school uniform, tights |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 84cm |
| Cup Size | F |
| Waist | 55cm |
| Hips | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Moa Hozumi
Profile
Anime girl Moa Hozumi is a character from Tensei Kunitori S*x Gassen!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 白色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
1
50
21
Facebook 
Tensei Kunitori S*x Gassen!!