|
☰ Links
|
|
| ID | 71950 |
|---|---|
| Name | Retoree |
| Other Names | レトリー (Retorii) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Show By Rock!! |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Manami Numakura, 沼倉愛美, ぬまくら まなみ |
| Voiced By | Caitlin Glass, Tiffany Patterson, |
| Tags | thigh-high boots, twintails, hair ribbons, tail, guitarist, glasses |
| Personality | |
| Birthday | November 7 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 150cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Retoree
Profile
Anime girl Retoree is a character from Show By Rock!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 橙色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 橙色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Show By Rock!!
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Slayers ★★★★★
|
1
Facebook 
Show By Rock!!
Show by Rock!!#
Show By Rock!! Stars!!
SK071 rated