|
☰ Links
|
|
| ID | 75185 |
|---|---|
| Name | Frolaytia Capistrano |
| Other Names | フローレイティア=カピストラーノ (Furoureitia Kapisutoraano) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heavy Object |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Shizuka Itou, 伊藤静, いとう しずか |
| Tags | uniform, tie, tights, boots, bun, hairclip |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Height | 173cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 97cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| EN Voice Actor | Morgan Garrett |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Frolaytia Capistrano
Profile
Anime girl Frolaytia Capistrano is a character from Heavy Object.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 灰色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
3
14
25
58
Facebook
Play Voice Sample
Heavy Object
