☰ Links
|
|
| ID | 75359 |
|---|---|
| Name | Tamaki Ogami |
| Other Names | 大神環 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Eri Inagawa, 稲川英里, いながわ えり |
| Tags | idol, ponytail |
| Personality | |
| Age | 12 |
| Birthday | April 29 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 147cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 76cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tamaki Ogami
Profile
Anime girl Tamaki Ogami is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 橙色 eyes and 橙色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 橙色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | (孩子) |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Preciso joined |
| ulhcsd24 joined |


Facebook 