|
☰ Links
|
|
| ID | 76940 |
|---|---|
| Name | Paulette Hinai |
| Other Names | 雛衣 ポーレット (ひない ぽーれっと) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maitetsu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kei Maeda, 前田恵, まえだ けい |
| Tags | bag, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | December 18 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 158cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Paulette Hinai
Profile
Anime girl Paulette Hinai is a character from Maitetsu.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
Maitetsu
Maitetsu - Last Run!!
SilverWolfKing rated