Layla is an unsorted character from The Idolmaster: Cinderella Girls known for 齐腰 金发 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83090 |
|---|---|
| Name | Layla |
| Other Names | ライラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | tareme, school uniform, tanned, forehead, idol |
| Personality | |
| Birthday | May 21 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 150cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | O |
| Age | 16 |
| Hometown | Dubai |
| Hobbies | Chatting with strangers at the park |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Layla
Profile
Layla is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Welcome to Arabian Night. Today's Layla-san is an night dancer who shows you an all night dream... No, a idol. I'll showing everyone the greatest, happiestest sparkling dream world- ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |
1
Facebook 