|
☰ Links
|
|
| ID | 84136 |
|---|---|
| Name | Parasoul |
| Other Names | パラソール, Parasoul Renoir |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Skullgirls |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Erin Fitzgerald, , |
| Voiced By | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 22 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 155cm |
| Weight | 71kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 96cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Parasoul
Profile
Anime girl Parasoul is a character from Skullgirls.
They have been indexed as 女性 成人 with 橙色 eyes and 红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 橙色 | |
| 头发颜色 | 红色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Umbrella
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |
1
1
Facebook 
Skullgirls