Elizabeth Schnabel appears in Love, Vampire Flowers as one of the main characters with 齐腰 红色 hair and 灰色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85337 |
|---|---|
| Name | Elizabeth Schnabel |
| Other Names | エリザベート・シュナーベル, Liza |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Love, Vampire Flowers |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
| Birthday | August 15 |
| Sign | Leo ♌ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elizabeth Schnabel
Profile
Elizabeth Schnabel is a character from Love, Vampire Flowers.
They have been indexed as 女性 青少年 with 灰色 eyes and 红色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 灰色 | |
| 头发颜色 | 红色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Love, Vampire Flowers