|
☰ Links
|
|
| ID | 94149 |
|---|---|
| Name | Agnes |
| Other Names | アニエス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | loincloth, staff, cape, twintails, skull, boots, veil, blunt bangs, necromancer |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Agnes
Profile
Anime girl Agnes is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as 女性 成人 with 红色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|
60 
Facebook 
Millennium War Aigis
SilverWolfKing rated