|
☰ Links
|
|
| ID | 56319 |
|---|---|
| Name | Misaki Amamiya |
| Other Names | 雨宮 美咲 (あまみや みさき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | I'm Asking for More Sisters |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Tags | stockings, school uniform, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | March 30 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | O |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Amamiya
Profile
Anime girl Misaki Amamiya is a character from I'm Asking for More Sisters.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Younger sister of Nanami Amamiya
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
I'm Asking for More Sisters
Showofreader rated