|
☰ Links
|
|
| ID | 74079 |
|---|---|
| Name | Zombina |
| Other Names | ゾンビーナ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Rei Mochizuki, 持月玲依, もちづき れい |
| Tags | ahoge, zombie, heterochromia, stitches |
| Persönlichkeit | |
| Height | 161cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Birthday | August 15 |
| Sign | Leo ♌ |
| Race | Zombie |
Menü
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Zombina
Profil
Anime girl Zombina is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Weiblich Teen with Gelb eyes and Rot hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Gelb | (Grün) |
| Haarfarbe | Rot | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Teammate of Doppel
Teammate of Manako
Teammate of Tionishia
Employee of Kuroko Sumisu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 22 | Add
|
2 likes
I have a message for all non-humans here! |
|
1 likes
H-How did you notice me? |
|
1 likes
Put on some clothes. |
|
1 likes
You're the last one, black piggie. |
|
1 likes
Zombina-chan! |
|
1 likes
My weight is gonna skyrocket with all these bullets in me. |
|
1 likes
Good thing I'm a zombie. |
|
1 likes
You scent-fetishizing pig perverts! |
|
1 likes
You're suspected of violating the Interspecies Exchange Bill! |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from Monster Musume
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
47
2
Facebook
Play Voice Sample
Monster Musume
Everyday Life with Monster Girls Online

SKyongmania faved