|
☰ Links
|
|
| ID | 75232 |
|---|---|
| Name | Draco |
| Other Names | ドラコ |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Monster Musume |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Airi Ootsu, 大津愛理, おおつ あいり |
| Tags | dragon, wings, tail, pointy ears, shirt, pants |
| Persönlichkeit | |
| Height | 163cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Draco
Profil
Anime girl Draco is a character from Monster Musume.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Lila eyes and Blond / Gelb hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Tier |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Monster Musume