|
☰ Links
|
|
| ID | 19723 |
|---|---|
| Name | Haruna Sairenji |
| Other Names | 西連寺 春菜 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| Tags | hairclip, bow, plaid, vest, school uniform |
| Persönlichkeit | |
| Height | 160cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | March 6 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menü
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Haruna Sairenji
Profil
Anime girl Haruna Sairenji is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Weiblich Teen with Lila eyes and Lila hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Lila | |
| Haarfarbe | Lila | (Blau) |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
In love with Rito Yuuki
Friend of Lala Satalin Deviluke
Younger Sister of Akiho Sairenji
Appears as | Edit Assignments
To Love-ru - Trouble (2008)
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 11 | Add
|
1 likes
Good morning, Yuuki-kun. |
|
0 likes
Good morning, Lala-san. |
|
0 likes
What about you, Yuuki-kun? I thought you knew her. |
|
0 likes
I saw him going up to the roof a little earlier. |
|
0 likes
What are you talking about? |
|
0 likes
I wonder who she is. |
|
0 likes
I wonder what Yuuki-kun's doing right now. |
|
0 likes
W-What is it? |
|
0 likes
Oh, I think we've met before. |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Kawaii or NOT?!
Elias rated Goblin Slayer ★★★★★
|
1
17
Facebook
Play Voice Sample

Elias rated