|
☰ Links
|
|
| ID | 19726 |
|---|---|
| Name | Mikan Yuuki |
| Other Names | 結城 美柑 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | spiky hair, apron, shirt, hinnyuu |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | November 3 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 149cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 70cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | O |
Menü
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mikan Yuuki
Profil
Anime girl Mikan Yuuki is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Weiblich Kind with Gelb eyes and Braun hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Gelb | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Kind | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Younger Sister of Rito Yuuki
Best friend of Golden Darkness
Daughter of Ringo Yuuki
Daughter of Saibai Yuuki
Appears as | Edit Assignments
To Love-ru - Trouble (2008)
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | View all 31 | Add
|
2 likes
Good grief... |
|
1 likes
Yami-san! |
|
1 likes
You have to grip it properly, Yami-san! |
|
0 likes
Is jam okay? |
|
0 likes
Let me show you first! |
|
0 likes
Just make sure you don't let your guard down. |
|
0 likes
Rito, are you in your room? |
|
0 likes
Oh, I promised her before that she could stay over, |
|
0 likes
Jeez... |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |
59
12
Facebook
Play Voice Sample
