|
☰ Links
|
|
| ID | 60967 |
|---|---|
| Name | Sakura Oogami |
| Other Names | 大神さくら(おおがみ さくら) Sakura Ogami, Ultimate Martial Artist |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Kujira, 松本和香子, くじら |
| Gesprochen von | Jessica Gee, Jessica Gee-George, Molly Walters |
| Gesprochen von | Rachel Robinson, Rachel Elizabeth Robinson, |
| Tags | school uniform, tie, muscular |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | September 13 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 192cm |
| Weight | 99kg |
| Bust | 130cm |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Oogami
Profil
Anime girl Sakura Oogami is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Weiblich Teen with Schwarz eyes and Weiß hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Schwarz | |
| Haarfarbe | Weiß | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
In love with Aoi Asahina
Friend of Aoi Asahina
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)