Anime girl Kano Kirishima is a teen with kurz length lila hair and grün eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 48 |
|---|---|
| Name | Kano Kirishima |
| Other Names | 霧島 佳乃(きりしま かの) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Air |
| Medientyp | visual novel |
| Gesprochen von | Stephanie Wittels, Stephanie Rose Wittels, |
| Gesprochen von | Asami Okamoto, 岡本麻見, おかもと あさみ |
| Tags | arm band, school uniform, cross, bow, tie |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | June 12 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 156cm |
| Weight | 45kg |
| Blood Type | A |
| Personality | Nature Lover |
| Bust | 82cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menü
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kano Kirishima
Profil
Anime girl Kano Kirishima is a character from Air.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grün eyes and Lila hair that is Kurz length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Kurz | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Younger Sister of Hijiri Kirishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| EternallyAngel joined |
| lambsgoia joined |
10 
Facebook 
Air (Anime)
Air