Anime girl Hijiri Kirishima is a erwachsen with hüfte oder länger length lila hair and grün eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 46 |
|---|---|
| Name | Hijiri Kirishima |
| Other Names | 霧島 聖(きりしま ひじり) |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Air |
| Medientyp | visual novel |
| Gesprochen von | Christine Auten, Christine McPeters Auten, Christine M. Auten |
| Gesprochen von | Yumi Touma, 冬馬由美, とうま ゆみ |
| Tags | hime cut, shirt, cheek curls, doctor |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | January 3 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 172cm |
| Weight | 50kg |
| Personality | Confident, Protective |
| Blood Type | AB |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Kirishima
Profil
Anime girl Hijiri Kirishima is a character from Air.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Grün eyes and Lila hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grün | |
| Haarfarbe | Lila | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Older sister of Kano Kirishima
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook 
Air (Anime)
Air