|
☰ Links
|
|
| ID | 70145 |
|---|---|
| Name | Akane Sakurai |
| Other Names | 櫻井明音 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Girl Friend BETA |
| Medientyp | mobilegame |
| Gesprochen von | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Tags | school uniform, knee highs, ponytail, hair ribbon, hairclip, ahoge |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | November 20 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Sakurai
Profil
Anime girl Akane Sakurai is a character from Girl Friend BETA.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Braun hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)