☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 71845 |
|---|---|
| Name | Chikage Kiryuu |
| Other Names | 桐生 千景 (きりゅう ちかげ) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | |
| Tags | plaid, hairclip, bow, school uniform, knife |
| Persönlichkeit | |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Weapon | Knife |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chikage Kiryuu
Profil
Anime girl Chikage Kiryuu is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Pink eyes and Blau hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Pink | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tamsy_Blossom joined |

Facebook 

Shirogane x Spirits!