☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72378 |
|---|---|
| Name | Supika Hoshino |
| Other Names | 星乃 すぴか (ほしの すぴか) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | An Kasuga, 春日アン, かすが アン |
| Tags | hat, ahoge, hairclip, chibi, hair intakes |
| Persönlichkeit | |
| Height | 150cm |
| Bust | 67cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | September 5 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Supika Hoshino
Profil
Anime girl Supika Hoshino is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Blau hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Stammbaum
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tamsy_Blossom joined |
| Beeboo joined |

Facebook 

Chuunibyou na Kanojo no Love Equation